PolecamyNewsletter

Klub Wtorkowy - strona archiwalna

Kino Odkrywców Historii

SPOTKANIA ↩

„Zimny wiatr” to powieść obyczajowa z wątkami sensacyjnymi i kryminalnymi, której akcja rozpoczyna się 12 grudnia 1981 roku, tuż po zakończeniu okupacyjnego strajku solidarnościowego w Collegium Novum UJ.

Krakowska premiera „Zimnego wiatru” i spotkanie z autorką powieści - Magdaleną Maliszewską była to okazją do kupienia książki po promocyjnej cenie oraz otrzymania autografu, ale także podyskutowania o opisanych w książce wydarzeniach tuż przed 42. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.
***
„Zimny wiatr” to powieść obyczajowa z wątkami sensacyjnymi i kryminalnymi, której akcja rozpoczyna się 12 grudnia 1981 roku, tuż po zakończeniu okupacyjnego strajku solidarnościowego w Collegium Novum UJ, i prowadzi czytelnika przez pierwsze miesiące stanu wojennego. Przywołuje klimat tamtych dni, nastroje społeczne, radości i smutki, którymi żył wtedy Kraków, atmosferę dyskusji i konspiracyjnych spotkań oraz zapomniane już, a wtedy kultowe miejsca na mapie miasta.
***
Magdalena Maliszewska w latach 80. działaczka opozycji antykomunistycznej. W latach 90. współwłaścicielka krakowskiej księgarni „Orlando”. Od 1991 roku członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Przez trzy kadencje radna Dzielnicy II Miasta Krakowa. Współautorka napisanej w 2015 r. wraz z Bereniką Rewicką książki „Kobiety małopolskiej Solidarności”, która wkrótce będzie miała drugie wydanie.

Relacja filmowa:

Galeria